O Reiki   Historie   Kurzy   Kontakt   Léčení   Články   Diskuze   Absolventi   Úvod

Platí základní pravidlo – nejdříve musíš být sám v pořádku a pak teprve můžeš pomoci druhým. S Reiki je pak možno velice efektivně toto aplikovat.

Zde je několik příkladů léčení s Reiki:

Dívka - stáří 9 let - problémy s alergií. Denně užívala léky proti alergii, v noci trpěla nespavostí. Po prvním ošetření Reiki v průběhu 4 dnů tělo silně regovalo – docházelo k čištění. Bohužel rodiče ač poučeni o možnosti reakce na Reiki nevydrželi a nechali ji léčit antibiotiky. Nicméně její stav se výrazně zlepšil a léky proti alergii byly vysazeny. Pomocí mentálního léčení s Reiki byl upraven i spánek. Příští jaro se však problémy vrátily. Bylo potřeba pokračovat v intenzívní léčbě s Reiki. Proto se zúčastnila kurzu Reiki a začala se ošetřovat sama. Opět proběhlo velmi silné čištění těla a rodiče opět nevydrželi a dívenka skončila v nemocnici, kde samozřejmě nic nezjistili. Aby dítě mělo podporu i od rodičů, je potřeba, aby se aspoň jeden z rodičů věnoval Reiki, protože, jinak nedůvěra v tuto metodu by mohla dítě odradit. Nejdříve se tedy začala věnovat Reiki i její matka a nakonec i otec uznal, že „něco“ tady funguje. Dnes je už tato dívka zcela bez léků a bez problémů.

Paní – 86 let – nechuť k jídlu, nepohyblivá a nechuť do života. Po ošetření Reiki začala opět jíst a sama si zase vařit.

Dívka – 4 roky – angína v létě na dovolené u moře. Vysoké teploty kolem 38.6. Po ošetřování Reiki 2. den k večeru teplota normální, 4. den se už zase koupala v moři zcela zdravá.

Reiki znamená především práci sám na sobě! Zejména pokud jde o dlouhodobé, nebo chronické nemoci, je potřeba, aby hlavně nemocný člověk začal pracovat sám na sobě.

Karel Švejda
Tradiční škola Reiki v Čechách